PRIEKOPSKÝ SAD - mestské rodinné domy v záhradách!

Priekopský sad je nový komorný rezidenčný projekt v mestskej časti Martin - Priekopa, ktorý je jedinečný svojím celkovým charakterom, modernou architektúrou a veľmi dobrou dostupnosťou do centra Martina.

Projekt tvorí celkovo 5 dvojpodlažných radových rodinných domov v kompaktnom urbanistickom celku, jednotnom architektonickom štýle a vo výbornom stavebnom štandarde. Každý jeden rodinný dom je navrhnutý tak, aby dôsledne spĺňal kritéria na pokojné a bezpečné bývanie. Všetky obytné miestnosti sú napríklad orientované výlučne iba do západných záhrad, ktoré bezprostredne susedia s ďalšími záhradami, na ktorých sa nachádza krásna vzrastlá zeleň. Vaše deti teda môžete nechať bezpečne sa hrať na dvoroch, zatiaľ čo vy si budete grilovať, rozprávať sa s priateľmi alebo len tak oddychovať na súkromnej terase a tešiť sa z nového bývania.

Pri koncipovaní dispozícií domov sme sa vzhľadom na blízkosť záhrad už od začiatku snažili o maximálne prepojenie interiéru s vonkajším prostredím. Preto sú napríklad na južnej a západnej fasáde v rámci 1.NP navrhnuté veľkorysé francúzske zasklené steny s nulovým parapetom a výškou až 2,4 m, prípadne na 2.NP sú navrhnuté okná so zníženým parapetom. Vďaka tomuto riešeniu sa dosiahne hlboké presvetlenie obytných miestností a lepší kontakt s exteriérom. V každom dome sa takisto okrem terasy na teréne nachádza aj terasa na streche 1. NP, ktorá je prístupná z obytnej miestnosti a rozširuje možnosti užívania si pobytu vonku. Zásadným benefitom projektu sú takisto komfortné, temperované garáže, každá pre 2 osobné automobily, čo je pri radových domoch skôr ojedinelým riešením.

Budeme radi, ak si vyberiete bývanie v projekte Priekopský sad, ku ktorému už od prvých škíc pristupujeme s radosťou, citom pre dizajn a ambíciou vytvoriť v Martine - Priekope trochu „iný“ projekt.

Základné údaje a benefity projektu

5 radových rodinných domov

Pokojná rezidenčná lokalita

Záhradné mestské bývanie

Vysoký stavebný štandard a kvalitné materiály

205 m2 celková plocha 1 rodinného domu

280 – 406 m2 Rôzne veľkosti súkromných pozemkov

Garáž pre 2 osobné automobily v každom RD

A1 Energetická trieda domu

Veľkorysé okenné otvory

Terasy na teréne a streche 1NP

Štandard

Použité stavebné materiály sú spoľahlivé, kvalitné, majú dlhú životnosť a všetky potrebné certifikáty spĺňajúce slovenskú legislatívu. Spolupracujeme iba s osvedčenými a prvotriednymi dodávateľmi.

Základy

Základová monolitická železobetónová doska hr.230 mm v kombinácii so zosilňujúcim lemom pod doskou. Betónová doska pod exteriérovou terasou vystužená sieťovinou.

Zvislé nosné konštrukcie

Obvodové nosné murivo z keramických tvaroviek hr. 250 mm, brúsených na pero a drážku ( POROTHERM 25 Profi ). Vnútorné nosné murivo z keramických tvaroviek hr. 300 mm, brúsených na pero a drážku ( POROTHERM 30 Profi ). Na 1NP lokálne použité dva železobetónové stĺpy prierezu 250/350 mm.

Vodorovné nosné konštrukcie

ZákladMonolitická, bezprievlaková, železobetónová stropná konštrukcia nad 1. a 2.NP, hr. 200 mm.

Schodisko

Interiérové schodisko je monolitické, železobetónové, s murovanou stenou v priestore zrkadla.

Vnútorné priečky

Murované deliace priečky z keramických tvaroviek hr. 115 mm a 140 mm, brúsených ( POROTHERM 11,5 Profi, 14 Profi ).

Vnútorné povrchy stien a stropov

Vnútorné omietky stien a stropov sadrové, realizované strojným nanášaním, gletovaná omietka, náter bielej farby.

Fasáda

Kontaktný zatepľovací systém, zateplenie fasádnym polystyrénom EPS hr. 200 mm v kombinácii s minerálnou vlnou hr. 200 mm . Vonkajšia fasádna tenkovrstvová silikónová omietka farbená v hmote so škrabanou štruktúrou.

Strecha

Plochá strecha nad 1.NP a 2.NP. Tepelná izolácia – spádový polystyrén EPS + polystyrén EPS pre ploché strechy hr. 240 mm. Strešná hydroizolačná fólia na báze mäkčeného PVC na streche 1.NP a 2.NP odolná voči UV žiareniu. Na streche 1 NP je ako vrchná vrstva použitý štrkový násyp. Časť strechy 1NP je realizovaná ako pochôdzna terasa ( 2.02 ) s finálnou povrchovou úpravou z drevoplastových kompozitných dosiek.

Podlahy

Celková hrúbka podlahy na 1.NP a 2.NP je 150 mm, vrátane nášľapnej vrstvy ( nášľapná vrstva nie je súčasťou štandardu ).

Prípojky inžinierskych sietí

Vodovodná prípojka, prípojka splaškovej kanalizácie, prípojka elektriny

Dažďová kanalizácia

Vsakovací systém na pozemku riešený formou vsakovacej jamy

Spevnené plochy

Všetky spevnené plochy pred RD sú z betónovej dlažby. Exteriérová terasa 1.13 - terasové drevoplastové kompozitné dosky s podkonštrukciou

Oplotenie

Oplotenie v zadnej časti RD - na hranici pozemku. Výplň medzi oceľovými poplastovými stĺpikmi - poplastované pletivo, výška 1500 mm.

Komínové teleso krbovej vložky/ piecky

Stavebná predpríprava pre vedenie komína – prierazy v stropných doskách 1. a 2.NP. Komínové teleso nie je súčasťou štandardného vybavenia.

Vchodové dvere

Hliníkový profil s trojbodovým uzamykaním, nepriehľadná dverná výplň. Vedľa dverí je bočný svetlík s fixným zasklením. Farebné vyhotovenie: antracit z exteriéru aj interiéru. Dverné kovanie – guľa z exteriéru, kľučka z interiéru.

Okná

1NP: Francúzske hliníkové okná, 3 komorový profilový systém s tepelnou izoláciou, izolačné trojsklo. Farebné vyhotovenie – exteriér: antracit, interiér : biela. Vyvedený kábel na inštaláciu exteriérových žalúzií

2NP: Plastové okná – v izbách so zníženým parapetom, 6 komorový profilový systém, izolačné trojsklo. Farebné vyhotovenie – exteriér: antracit, interiér : biela. Parapety vonkajšie – plechové poplastované, farba antracit. Parapety vnútorné – plastové, farba biela.

Garážová brána

Sekcionálna zeteplená garážová brána s horizontálnymi lamelami, diaľkovo ovládaná. Farebné prevedenie - antracit

Elektroinštalácia

Silnoprúdová elektroinštalácia
Hlavný silnoprúdový rozvádzač s inštalovanou prepäťovou ochranou. Zásuvková a svetelná elektroinštalácia s koncovými prvkami - zásuvky a vypínače plastové v bielej farbe, vývody pre interiérové stropné resp. nástenné svietidlá, v kuchyni 1 x kombinácia 400 V/ 16A. Vonkajšie osvetlenie na fasáde – pri vstupných dverách, garážovej bráne, pri terase 1. a 2.NP.

Slaboprúdová elektroinštalácia
Slaboprúdový rozvádzač R-RACK, podomietkové inštalačné rúrky FXP pre inštaláciu vedení slaboprúdových systémov, inštalačná škatuľa umiestnená pri vstupe do RD. PC rozvody - káble dátového rozvodu FTP-Cat8 ukončené v zásuvkách FTP. Príprava pre TV – podomietkové rúrky FXP ukončené inštalačnými škatuľami pre osadenie TV zásuviek. Príprava pre zabezpečovací systém. Príprava pre inštaláciu elektrického ovládania exteriérových žalúzií pred každým oknom. Videovrátnik. Bleskozvod a uzemnenie.

Vykurovanie

Hlavným zdrojom tepla je priamovykurovací elektrokotol. Doplnkový zdroj tepla – krbová vložka resp. piecka ( nie je súčasťou štandardného vybavenia ). Podlahové teplovodné vykurovanie vo všetkých miestnostiach obytnej časti RD. V kúpeľniach je podlahové vykurovanie doplnené o prípravu pre vykurovacie rebríky s možnosťou použitia elektroohrevu. Garáž je temperovaná nástenným vykurovacím telesom

Zdravotechnika

Rozvody studenej a teplej vody, kanalizačné potrubie. Príprava teplej vody prednostným spôsobom, v zásobníkovom ohrievači s objemom 120l. V štandarde 1 x mrazuvzdorný ventil na polievanie záhrady.

Vzduchotechnika

Nútené odvetranie ventilátormi vo WC 1.03 a v kúpeľni 1.10

Iné

2 h bezplatná konzultácia s architektom po podpise rezervačnej zmluvy
Možnosť klientských zmien nad rámec ponúkaného štandardu

Financovanie

Štandardné platobné podmienky:

1. splátka
Rezervačný poplatok vo výške 2000 Eur do 3 pracovných dní po podpise rezervačnej zmluvy
2. splátka
20 % kúpnej ceny (znížená o rezervačný poplatok )
3. splátka
30 % kúpnej ceny po zápise rozostavanej stavby do katastra nehnuteľností
4. splátka
20 % kúpnej ceny po dokončení hrubej stavby
5. splátka
30 % kúpnej ceny pred/po kolaudácii

Financovanie prostredníctvom hypotekárneho úveru:
V prípade, že pre úhradu časti alebo i celej kúpnej ceny uvažujete o využití hypotekárneho úveru, pripravili sme pre Vás s našim partnerom, hypotekárnym špecialistom GEPARD FINANCE, s.r.o., zabezpečenie nadštandardného profesionálneho hypotekárneho servisu, ktorého cieľom je nájsť ten najoptimálnejší spôsob a postup financovania s výberom vhodnej banky a vyjednaním najnižšieho úroku. Pre všetky dôležité informácie kliknite na stránku https://www.gepardfinance.sk/developerske-projekty/priekopsky_sad

Developer

MPJ group, s.r.o. je slovenská rodinná spoločnosť, ktorá sa zaoberá developmentom nehnuteľností a architektonickou tvorbou.

Sme spoločnosťou, v ktorej si projekty nielen financujeme, ale aj kompletne navrhujeme, zabezpečujeme inžiniersku činnosť a autorský dozor. Spoločnosť stavia na skúsenosti, odbornosti, slušnosti a profesionalite. Partnermi sú ľudia, ktorí dlhodobo pôsobia v stavebníctve a architektúre a majú za sebou veľa úspešných developmentov, realizácii a architektonických návrhov na celom Slovensku, hlavne v Martine a Bratislave. Rozhodli sa preto spojiť, zúročiť svoje skúsenosti a vytvoriť spoločnú platformu v podobe MPJ group, s.r.o.

Supervízorom platformy je zabehnutá a rešpektovaná martinská developerská spoločnosť Šimon PLUS, s.r.o. s bohatou históriou, v ktorej partneri MPJ group pôsobia aj naďalej.

Development partneri - MPJ group, s.r.o.
  • Ing. arch. Martin Šimon
  • Ing. Ján Šimon
  • Ján Šimon ml.
  • Ing. Peter Beneš
Architekti

Autormi projektu sú skúsení architekti a manželia Martin Šimon a Ľubica Šimonová. V ich portfóliu sa nachádzajú stavby rôznej typológie a mierky. Martin a Ľubica pôsobia najmä na „osi“ Martin – Bratislava, kde sa prevažne nachádzajú aj ich návrhy a realizácie.

Výber z projektov architektov:

PREDAJ

RADOVÝCH DOMOV

A KONZULTÁCIE

PREDAJ DOMOV

 

Osobné stretnutie je potrebné dohodnúť si vopred. Ste vítaní, sme tu pre vás.

INVESTOR

  • MPJ group s.r.o.
  • Priekopská 74, Martin - Priekopa
  • 036 08 Martin

IČO: 51666499
DIČ: 2120778792
IČ DPH: SK2120778792 podľa §4

KONTAKT

* povinné polia

© MPJ group 2019